Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
Uyuşturucu baronlarıyla ittifak yapanlara bak sen!
Kategori : GÜNDEM
30 Mart 2021 12:45
 
Uyuşturucu baronlarıyla ittifak yapanlara bak sen!

  AK Parti Genel Merkezi’nde büro görevlisi olarak çalışan Kürşat Ayvatoğlu isimli kişinin arabası içinde arkadaşlarıyla kokain kullanmasına dair tartışmalar kaç gündür devam ediyor.

          Elbette iktidar partisi içinde görev yapan birinin bu manzarası daha çok tartışılır ve muhalefet yakaladığı malzemeyi suyunu çıkarana kadar kullanır. Kürşat Ayvatoğlu’nun yaptıkları, AK Parti’nin genelini suçlamak için kullanılmaz ama muhalefet bu konularda gerçekten hakkı, adaleti, hukuku, insanların sağlığını düşünme konusunda samimi olsa bu konu üzerinden yaptığı eleştiriler bir etki yaratır.

          İktidar partisi içinde görev yapan Kürşat Ayvatoğlu’nun şatafatlı hayatı, uyuşturucu kullanması ve arkadaşlarının itirafıyla “uyuşturucu temin etmesi” sorgulanır.

Ama başta CHP olmak üzere onun ittifak kuyrukları asla samimi değildir. “İktidara vuralım da nasıl olursa olsun” mantığından öteye gitmeyen bir hâlleri vardır. Mesela aynı muhalefetin Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren BELKO şirketinde şef olan R.K.’nın, İstanbul’dan Ankara’ya uyuşturucu sevkiyatı yaparken yakalanması karşısında olayı örtbas etmek, sulandırmak, olduğundan farklı göstermek için ne sihirbazlıklar yaptıklarını unuttuk mu?

          189 gram uyuşturucu maddeyle yakalanan kişinin hem Mansur Yavaş’la, hem Meral Akşener’le pozları vardı. Hem de 19 ayrı suçtan sabıkası olan biriydi.

          İktidar partisinin yöneticileri, yazarları, yorumcuları da şimdi çıkıp Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki şefin uyuşturucu sevkiyatından dolayı CHP’li Mansur Yavaş’ı, Meral Akşener’i mi suçlasın?

          Kürşat Ayvatoğlu’nun bakan, milletvekili ve çeşitli siyasilerle olan fotoğraflarından “suçlama, gırgır, komedi” üretmeye çalışanlar, CHP’li belediyedeki şefin Mansur Yavaş ve Meral Akşener ile olan fotoğraflarından da pekala üretim yapabilir.

          Ama niyet gerçekten de uyuşturucu ticareti yapanlarla, uyuşturucu kullananlarla mücadele değil, tamamen siyasi rant peşinde koşmaktır.

          Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki şefin 189 gram uyuşturucuyla yakalanmasını geçtik, dünyanın en büyük uyuşturucu üreticisi ve kaçakçısı olan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak ve iş birliği yapan Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in avanesi kime ne anlatıyor?

          Uyuşturucu baronu PKK’ya sırtını dayamış HDP’nin her şeyine sahip çıkan Davutoğlu, Babacan, Karamollaoğlu bu konularda ahkâm kesebilir mi?

          Uyuşturucu ticaretinde bulunup ve elde edilen gelirin büyük bir bölümünü PKK’ya aktarmakla suçlanan Savaş Buldan’ın eşi HDP Eş Başkanı Pervin Buldan; CHP’nin gözdesi değil mi, Ekrem İmamoğlu’nun bir şehit anasının değil de kendini PKK’ya teslim etmiş Pervin Buldan’ın “Kadınlar Gününü” mesaj yayınlayarak kutlamadı mı?

          Hadi “Pervin Buldan öldürülmüş eşi üzerinden uyuşturucu ile suçlanamaz” diyebilirsiniz. Peki, 2008 yılında, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın TBMM kartlı resmi aracının, kayınbiraderi uyuşturucu kaçakçısı Nihat Buldan tarafından eroin kaçakçılığında kullanıldığı ortaya çıkmadı mı?

          Buldan ailesinden olan Adnan Buldan, Sedat Buldan, Rojhat Buldan, Şefik Buldan uluslararası taşımacılık yaparken uyuşturucuyla yakalanmadı mı?

          Şimdi çıkıp CHP-İP-HDP arasındaki ittifak ortaklığına bakıp PKK’nın uyuşturucu ticaretine Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ortak mı diyelim?

          Ya da Ekrem İmamoğlu bu siyasi kafayı aralarında büyük dostluk olan Buldan ailesinin uyuşturucusuyla mı yapıyor diyelim?

Ne demişler: Camdan evin varsa, komşunun evine taş atma.

Ey muhalefet!

          Kürşat Ayvatoğlu’nu eleştir, yerden yere vur ama hangi uyuşturucu baronlarıyla yol yürüdüğünün de hesabını ver…

          Kürşat Ayvatoğlu’na kokain kullanmaktan, uyuşturucu temin etmekten en ağır cezalar verilsin, şatafatlı hayatının geliri araştırılsın ama bu yüzsüz, pişkin, istismarcı muhalefetin uyuşturucu baronlarıyla ilişkisi de görülsün…

Bu, Türkiye’deki ikiyüzlü muhalefetin huyudur.

          Kendileri yaparsa mesele yok ama Cumhur İttifakı içinde olumsuz bir şey yaşanırsa olabildiğince propaganda saldırısı, olabildiğince algı çalışması düzenliyorlar.

Keşke Türkiye’deki herkes samimi olsa da kötülüklere karşı el birliğiyle mücadele edilse…

          Dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarıyla dirsek temasında olan bu muhalefetle uyuşturucuya karşı mücadele mümkün mü?

Muhalefetin tek yaygarası iktidarı devirmek adınadır.

          İktidar devrilir de kendileri iktidar olursa HD(P)KK’nın uyuşturucu baronları ülkede cirit atacak… Gerzek CHP’linin biri kabine listesi yapmış, o listede PKK’lı Selahattin Demirtaş’ı İçişleri Bakanı olarak yazmıştı. Malı İmralı’dan almaya dünden hazırlar…

Okunma : 1340
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri