Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

18 Mayıs 2024 Cumartesi
Yaşar Okuyan CHP’den de şutlandı
Kategori : GÜNDEM
24 Şubat 2023 09:53
 
Yaşar Okuyan CHP’den de şutlandı

Milliyetçi Hareket Partisi (1980 öncesi)

Anavatan Partisi (1995-2002)

Milliyetçi Hareket Partisi (2002-2003)

Demokrat Türkiye Partisi (2004-2005)

Hürriyet ve Değişim Partisi (2005-2008)

Halkın Yükselişi Partisi (2008)

Vatan Partisi (2015-2018)

En son CHP’li sıfatı taşıyordu. Oradan da kovulduğunu geçtiğimiz gün CHP’nin sosyal medya sayfasından “Sayın Yaşar Okuyan’ın Partimiz ile ilişiği kesilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” şeklinde yapılan bilgilendirmeyle öğrendik. Bakalım yeni partisi hangisi olacak? Daha önceki yazılarımızda “HDP’ye ne zaman geçeceksin?” diye sormuştuk. Çok gezen adam yine oturacağı bir parti bulur.

Yaşar Okuyan gibi sürekli ahlaksız iftiralar üreten, ağzından ishal olmuş gibi ona buna hakaretler savuran bir adamı rozet takarak CHP’ye kabul etmek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi ahlaksızlığı olmuştu. Yaşar Okuyan üç hafta önce "Akşener masayı dağıtırsa bunun bir bedeli olur, elimde belgeler var hepsini açıklarım, İçişleri Bakanlığı dönemine ait belgeler. Sayın Kılıçdaroğlu'na dosyayı masa kurulurken söyledim. 3 gün önce de hatırlattım. Ve ona Meral Hanım'la ilgili bir dosya verdim. Dosyayı Kılıçdaroğlu kullanmayacak ben kullanacağım” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Meral Akşener’in avaneleri bu sözlerine tepki göstermişti. Bu tepkiler sonrası Kemal Kılıçdaroğlu Bu iddialar doğru değil. Okuyan bana Sayın Akşener’le ilgili bir dosya vermedi. Böyle bir şey yok"  açıklamasını yapmak durumunda kalmıştı. Kişilerin isimlerinin yazılı olduğu dosyaların önünde poz vermesiyle bilinen Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık sürecinde İP ile papaz olmamak için herhâlde böyle bir açıklama yapmak durumunda kalmıştı. Belki de Yaşar Okuyan yine uyduruk bir propaganda yapıyordu.

Üç hafta önce bu tartışmalar başlamıştı ki, ülkemizi acıya boğan Kahramanmaraş merkezli büyük deprem felaketini yaşadık ve bu konunun üzeri örtüldü.

Geçtiğimiz günlerde Yaşar Okuyan’ın “Bugün CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yarım saati aşan bir süre TBMM’deki CHP grup odasında görüştük. Deprem ve seçimleri ele aldık” twitiyle bu konular yine gündeme gelmişti. Meral Akşener’in avaneleri sanki bu konularda çok ahlak, ilke, ölçü sahibiymiş gibi Kemal Kılıçdaroğlu’na “Böyle bir adamla nasıl görüşürsün?” tepkisini gösterdiler. Şehidin bacısına çok ağır küfür eden Lütfü Türkkan’ı hâlâ partide milletvekili olarak tutanlar, onunla düşüp kalkanlar bir de etik dersi vermeye kalkıyorlar. Aslında ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun İP’lilere ne de İP’lilerin Kemal Kılıçdaroğlu’na ahlak, ölçü, ilke dersi verecek siyasi bir karakteri yoktur. Hepsi de sadece tribünlere oynuyor. Bunların tiyatrolarına kanan var mı bilmiyorum.

Yaşar Okuyan’ın “Kemal Kılıçdaroğlu ile yarım saati aşan görüşme yaptım” paylaşımında kullandığı fotoğraflar da eskiymiş. Görüştü de eski fotoğrafları mı kullandı yoksa bir yalana mı başvurdu bilmiyorum. Ama CHP’nin haber sayfası Oda TV “Yaşar Okuyan yalancı çıktı... Partiden atıldı” başlıklı bir haber yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu adaylık için debelendiği bir süreçte Yaşar Okuyan üzerinden Meral Akşener ve avanelerini karşısına almak istemediği için CHP’den şutladı.

Yoksa Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir siyasi ahlak ölçüsü olduğu için Yaşar Okuyan’ı CHP’den atmadı. Zaten öyle bir ölçüsü olsa belden aşağı iftiralarla, hakaretlerle Türk siyasetini kirleten Yaşar Okuyan’ı CHP’ye rozet takarak almazdı. Demek ki, sağa sola bu şekilde saldırması Kemal Kılıçdaroğlu’nun hoşuna gidiyordu şimdi mecbur kaldığı için CHP’den uzaklaştırdı onu…

Yaşar Okuyan dün başkalarına ahlaksız iftiralar attı. Bugün belki de Meral Akşener’e iftiralar atıyordur. Yarın görün bakın Kemal Kılıçdaroğlu için de neler söyleyecektir. Ama bu tür adamları siyasette kullanmak için yol açanlar, kullananlar sadece kendine yük almaktadır. Bakalım bu saatten sonra onun iğrenç dilini kim kullanacaktır?

 

Okunma : 309
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri